Běh


Iscarex pohár vyhlášení

V neděli 7. ledna proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků celoročního běžeckého seriálu ISCAREX CUP 2023. Ještě před vyhlášením se běžel 1. ročník závodu Přívratský přespolák.

Běžecká sezóna 2023 zahájena

Širokodolský kros, 8 km

Běžeckou sezonu jsme zahájili na Velikonoce v Širokém dole. Počasí mělo k jaru hodně daleko, teplota trochu nad nulou, v nejvyšších partiích poprašek sněhu. Kdo zná „Smrčiny“ ví, že vyběhnout tento kopec není žádný med (v závodě 2x).

Běžecké závody - Jaro 2022

Běžecká sezona se po dvou letech opět naplno rozběhla od prvních jarních dnů. Máme za sebou asi 12 závodů, převážně v Iscarex poháru. Nejpilnější závodníci jsou Tomáš Fliedr a Adéla Fliedrová, kteří se také pravidelně umísťují na bedně.

Běh na Lucký vrch a zpět

Poslední srpnová neděle patří již tradičnímu běhu z Oldřiše na Lucký vrch a zpět. Tento 5, 3 km dlouhý závod patří mezi naše oblíbené – pohoda a příjemná atmosféra, kterou se tento závod vyznačuje, nechyběly ani letos. Za to patří poděkování všem pořadatelům.

Běhej lesy Lednice

Druhý závod seriálu Běhej lesy se konal 20. 6. 2020 v Lednici. Závod startoval přímo ze zámecké zahrady Státního zámku Lednice. Trasa závodu vedla Lednicko-valtickým areálem, který je součástí světového dědictví UNESCO.

Běhej lesy Vysočina

Jeden z mála závodů, který nebyl v červnu zrušen byl závod Běhej lesy Vysočina. Na poslední chvíli jsme se rozhodli přihlásit na trasu 12km (Tomáš a Jirka Fliedr).

Valentýnský běh

V neděli 16. února se konal v pořadí již pátý Valentýnský běh v Litomyšli. Počasí bylo na tuto dobu solidní a na startu se sešlo kolem 50 běžců.

Vítězství v Iscarex poháru

Na třetí pokus se Tomášovi Fliedrovi povedlo vybojovat vítězství v Iscarex poháru. Vítězství to bylo hned dvojnásobné! Pohár za první místo v kategorii mužů B (40 – 49 let) a pohár za první místo v absolutním pořadí.

SVITAVSKÁ DESÍTKA 31.3.2018

Tradiční jarní závod Svitavská desítka, který je součástí Iscarex poháru, přilákal na start 150 běžců.

 

běh za břehem, zábřeh 17.3.2018

Na regeneraci po desítce v Kunčině nebylo ani 24hodin a už stojím na startu 7km dlouhého závodu v Zábřehu. Je jasné, že se poběží rychle, protože na trati je jenom jedno mírné stoupání.

10 jarních kilometrů, kunčina 16.3.2018

Prvním závodem letošního ročníku Poháru Iscarex, byla Jarní desítka v Kunčině u Moravské Třebové. Počasí bylo spíše zimní, teplota kolem nuly, nepříjemný vítr, proti kterému se polovinu závodu běželo, občasné sněhové vločky – zkrátka závod, pro zocelený běžecký lid.

zemská míle 2017

 Zemská míle  je seriál čtyř závodů na jednu míli, které se běží na stadionu Romana Šebrleho v Lanškrouně.

Běh Javorkou 2017

První svoji účast na letošním poháru Iscarex nechal Tomáš Fliedr až do České Třebové. Trať dlouhá 6km byla opět těžká a kopcovitá.

běh na rozálku - žamberk

Stejně jako vloni, ani letos jsme nechyběli na startu tohoto závodu do vrchu, který je součástí poháru Iscarex. 

svitavská desítka

Sedmý ročník Svitavské desítky byl i letos součástí Iscarex poháru a také přebor Pardubického kraje v silničním běhu na 10km. Na start se postavilo 80 závodníků. Běželo se opět ze stadionu po cyklostezce k Vendolí a zpět.

Pečecká desítka 11.3.2017

Rychlá, rovinatá trať, ideální pro zaběhnutí osobních rekordů na 10km, to je závod Pečecká desítka, která se letos běžela již po 38.

VyKing kros 1/2 maraton

26. 11. 2016 se konal další závod ze série Vyking – král Vysočiny. Již tradičně jsme se postavili na trať podzimní běžecké části. Naše barvy hájili Tomáš Fliedr a Bohouš Navrátil. Po loňském vítězství Tomáše na 10 km dlouhé trati letos zvolil ½ maraton, stejně tak Bohouš. Oba měli na startu 73 soupeřů. Počasí bylo vskutku podzimní. Mlha, která by se místy dala krájet, mrholení, zkrátka jako u Rákosníčka.  To vše jen umocnilo překrásnou podzimní atmosféru již ztichlých, na zimu čekajících lesů Žďárských vrchů. Trať byla kluzká, ale krásná.

Saar challenge - trail ŽĎÁRSKÉ VRCHY

Saar Challenge -  je trailový závod v srdci Žďárských vrchů, start a cíl je v Hlinsku. Na výběr jsou tři trasy 64km, 39km a 21km. Trasa vede přes nejkrasnější místa Žďarských vrchů - Devět skal, Křižánky, Karlštejn...

LESNÍ BĚH - HERÁLEC POD ŽÁKOVOU HOROU

 Říjen je ve znamení přespolních běhů, na ten druhý v pořadí – tentokrát do Herálce, se vydala v neděli 9. 10. 2016 početná skupina závodníků našeho klubu.

Kopa kros lanškroun

 V sobotu 10. 9. 2016 jsem se i přes velice horké počasí rozhodl zaběhnout si svůj zatím letošní nejdelší závod – 15km dlouhý kros v Lanškrouně. Bez větších ambicí, spíše jsem chtěl zkusit, zda dokážu ještě běžet závod delší než 10km. 

úspěšný Lucký vrch a chrudimská desítka

Běh na Lucký vrch, který se konal již po čtvrté byl pro naše barvy velice úspěšný. Tento závod organizují sportovní nadšenci z Oldříše, trasa měří 5,5 km s převýšením 150m.

Kunětická devítka

Na start Velké ceny Kunětické devítky se postavilo 83 běžců. Už samotný start a absolvování tohoto závodu nebylo nic snadného – teplota se pohybovala kolem 37°C a to už člověk na 9-kilometrové trati něco vypotí.

Desítka Moravským krasem

V sobotu 9. 7. 2016 se Tomáš vydal na dosud neznámy závod, který se běžel srdcem Moravského krasu. Délka tratě 10km dávala možnost prověřit po čase výkonnost na této distanci.

Běh Javorkou

Závodu v České Třebové, který se běžel za vcelku příjemného jarního počasí, se zúčastnili Tomáš a Jiří Fliedrovi, mezi dětmi bojovaly Adélka Fliedrová a Adélka Honzálková.

Běh na Rozálku

V pátek 29.4. se konal v Žamberku 18. ročník běhu na Rozálku. Sprint do kopce si jeli vyzkoušet Tomáš a Jirka Fliedrovi. Délka trati byla necelý kilometr s převýšením 50m.

svitavská desítka 2016

V sobotu 2. dubna jsme se zúčastnili již šestého ročníku Svitavské desítky, kterou pořádala Atletika Svitavy. Tento závod je zařazen do seriálu ISCAREX Cup, znovu byl závod také Krajským přeborem jednotlivců v silničním běhu na 10 km pro kategorii dospělých.

25. Střítežská míle

Jaro je tu! Alespoň to astronomické (20. března 2016, 4.30 hod.) a to znamená, že se ve Stříteži běžela již 25. Střítežská míle. Tradiční běh na 1424m od cedule k ceduli si nenechalo ujít 30 závodníků.

Běh za břehem

V neděli 20. 3. 2016 se Tomáš a Adélka Fliedrovi zúčastnili závodu, který pořádala atletika Zábřeh. Zatažená obloha a teplota kolem 3°C nebyla moc příjemná, ale při samotném závodě to nevadilo.

Pečecká desítka 2016

V sobotu 12. 3. 2016 se Tomáš Fliedr, Jiří Fliedr a Jiří Bureš postavili na start již 37. ročníku Pečecké desítky. Tento závod přilákal již tradičně českou běžeckou špičku, ale nechyběli zde ani zástupci běžců z Keni a dalších zemí. Celkem se hlavního závodu zúčastnilo 971 závodníků. Konkurence byla vskutku velká, ale i my jsme vstupovali do závodu s cílem zaběhnout své nejlepší časy.

Jesenická 24hodinovka

Letošní špatná zima pořádně potrápila nejen všechny milovníky zimních sportů, ale také pořadatele tradičních sportovních akcí, které se bez sněhu neobejdou. Patří mezi ně také oblíbená „Jesenická 24 hodinovka“ na běžkách, což je extrémní vytrvalostní závod pořádaný od roku 2008 v jesenickém středisku Paprsek. 

ŽELEZNOHORÁK 2016

V sobotu 27. 2. 2016 se Tomáš Fliedr zúčastnil 2. ročníku běhu do vrchu na nejvyšší vrchol Železných hor - Horní Vestec (668 m.n.m.). V tomto závodě to byla jeho premiéra.

Silvestrovský běh Velké Tresné

Již naše třetí účast v řadě na tomto tradičním závodě. Letos se z našeho týmu postavil na start Tomáš Fliedr a Jirka Bureš. Počasí bylo skutečně zimní – silný vítr a teplota -7°C.

BĚH 17. LISTOPADU

Po seriálu běžeckých závodů „Úterní běhání po vlečce“ jsme se rozhodli uspořádat podzimní běžecký krosový závod v Liboháji. Datum 17. 11. se přímo nabízelo. Místo cinkání klíčů zacinkaly medaile a v našich barvách to bylo vystoupení vcelku úspěšné.

VyKing - kros 15.11.2015

V sobotu 15.11. se ve Svratce u loveckého zámečku Karlštejn konaly terénní běžecké závody, kde bylo na výběr z tratí 5,10, 21 a 42km.

Borovská desítka

Na konci července jsme si zajeli na 5. ročník závodu Borovská desítka, který se konal v Havlíčkově Borové. Tento závod získává rok od roku na popularitě, letos se přihlásilo 373 závodníků.

Vítězství na 20. ročníku Běhu Oldřicha a Boženy

Poslední červnovou sobotu se Tomáš při svém krátkém návratu na svůj oblíbený „sever,“ zúčastnil běhu v Peruci, místa známého z pověstí o Oldřichovi a Boženě. A skutečně se běželo poblíž památného dubu.

312. Malá cena Monaka

312. Malá cena Monaka, Lesní okruhy na kopci Hůra u Slatiňan ,středa 24. června 2015, teplota 16°C; oblačno, mírný Z vítr; trať místy blátivá.

Horská výzva - Jeseníky
Po loňské premiéře jsme ve stejném složení, Tomáš a Petr, absolvovali Horskou výzvu v Jeseníkách, trasu Long 65km, převýšení 2950m. Podmínky byly letos vyloženě sněhové, počasí naštěstí příjemné, lehce pod nulou přes noc a bezvětří.