10 jarních kilometrů, kunčina 16.3.2018

Prvním závodem letošního ročníku Poháru Iscarex, byla Jarní desítka v Kunčině u Moravské Třebové. Počasí bylo spíše zimní, teplota kolem nuly, nepříjemný vítr, proti kterému se polovinu závodu běželo, občasné sněhové vločky – zkrátka závod, pro zocelený běžecký lid.

„Po nevydařené Pečecké desítce jsem si potřeboval opět zazávodit. Trať jsem neznal, nakonec byla docela těžká, povrch většinou asfaltový, kopce také nechyběly. Od začátku jsem běžel ve vedoucí trojici, tempo bylo rychlé, ale ne kruté, docela jsme proti větru střídali, v prvním větším stoupání jeden ze soupeřů odpadl, tak jsme už běželi o prvenství jenom dva – já a vítěz dvou předchozích ročníků. Asi na 8km jsem si vzpomněl na úseky z tréninku a zkusil jsem přidat, dech soupeře jsem pomalu přestával slyšet, cuknul jsem mu. S náskokem 10 sekund jsem doběhl jako celkový vítěz závodu a se super bodovým ohodnocením do poháru. Čas v cíli 0:36:12. Zklamání z Peček je zapomenuto, zítra zkusím další závod.“