Běh na "Lucák", Kopa kros, Horský čtvrtmaraton

Běžecké závody Běh na Lucký vrch (3. září), Kopa kros Lanškroun (9. září), Horský čtvrtmaraton (10. září).

Již 5. ročník Běhu na Lucký vrch se konal 3. září v Oldříši. Bohužel počasí nepřálo a tak to bylo znát na účasti. trasa závodu je z Oldříše na Lucký vrch a zpět, délka 5,2km, asi 250m převýšení. Na start se postavil Tomáš F., Zdenka F., Jirka F. a Jirka Bureš. Tomáš obhajoval vítězství a tuto pozici si pohlídal i letos, na třetím místě skončil Jirka Fliedr a čtvrtý Jirka Bureš, který zvítězil v kategorii nad 45 let. V ženách si pro druhé místo doběhla Zdenka. V dětských závodech vyhrála Adéla Fliedrová. Na závěr se konal ještě pivní běh - oběhnutí "Oldříšského stadionu", pivo a zpět. Zde se Tomáš dopil a doběhl k druhému místu.

Kopa kros Lanškroun je běh na 15km, který je součástí velké akce dálkového pochodu Lanškrounská kopa (přes 5 tisíc účastníků) a zároveň je zařazen do Iscarex poháru. Na start se postavil Tomáš a Jirka Fliedr, v první polovině se běží více do kopce až na poutní místo Mariánská hora, kde se to láme a postupně klesá zpět do Lanškrouna. Počasí celkem přálo až na silný vítr, který hlavně v druhé půlce byl dost něpříjemný. Tomáš se od začátku držel v popředí, nakonec doběhl celkově na 4. místě a druhý v kategorii. Jirka byl desátý a 5. v kategorii.

Horský čtvrtmaraton - závod který je zařazen do českého poháru v běhu do vrchu a také součástí Iscarex poháru. Trasa závodu měří přes 10km s převýšením téměř 600m, start v Jablonném nad Orlicí, cíl na Suchém vrchu. V rámci lehké přípravy na maraton se závodu zúčastnil Jirka Fliedr, teplota kolem 16 °C v cíli mlha 10°C, pro běh dobrý. Jirka se za 50 minut dostal do cíle celkově na 15. místě (8. v kategorii).