Pečecká desítka 11.3.2017

Rychlá, rovinatá trať, ideální pro zaběhnutí osobních rekordů na 10km, to je závod Pečecká desítka, která se letos běžela již po 38.

Ani letos jsme nechyběli na startu společně s další tisícovkou nadšenců. Velká tlačenice na startu, poté sprint po náměstí a pak už každý drží tempo, na které má natrénováno. Slunečné počasí s teplotou kolem 8°C je pro běh ideální, po obrátce nás trochu brzdil protivítr. Vražedné tempo hned od startu měl vítěz keňan Mwangi, který nakonec jen o jednu vteřinu nepokořil rekord trati, ale i tak čas 29:01 je masakr. Nejlepší ženou byla Eva Vrabcová Nývltová v čase 34:03.

Také my jsme se snažili zaběhnout osobáky. Tomáš Fliedr po zranění zaběhl super čas 35:38, Jirka Fliedr velkou část běžel s vodiči na 40min., což pomohlo, a nakonec z toho byl osobák 39:31. S výsledky spokojenost.
Také jsme měli postaven team "Fanklub Míly Červa". Bohužel na poslední chvíli onemocněla Lenka a tak jsme běželi s náhradnicí, také Pepa byl po nemoci a tak celkový čas nebyl ideální. Team ve složení Tomáš Fliedr, Pepa Šutera, Tomáš Lorenc, Ivona Králičková nakonec obsadil 7. místo.