svitavská desítka

Sedmý ročník Svitavské desítky byl i letos součástí Iscarex poháru a také přebor Pardubického kraje v silničním běhu na 10km. Na start se postavilo 80 závodníků. Běželo se opět ze stadionu po cyklostezce k Vendolí a zpět.

Podmínky pro běžce byly díky teplému počasí příjemné, ale silný vítr na otevřených úsecích závodníkům komplikoval život. Na start se postavili Tomáš a Jirka Fliedr. Tomáš se velkou část závodu pohyboval ve skupince, která pronásledovala suveréna závodu Adama Zenkla z Olympu Praha. Nakonec doběhl celkově šestý v čase rovných 37 minut, ve své kategorii zvítězil. Jirka celý závod držel tempo pod 4minuty na kilák a nakonec doběhl ve svém osobáku (39:01) na celkově třinácém místě. Takže spokojenost. Dobrý pocit ze závodu trochu pokazilo velice dlouhé zpracování výsledků a vyhlašování.