SVITAVSKÁ DESÍTKA 31.3.2018

Tradiční jarní závod Svitavská desítka, který je součástí Iscarex poháru, přilákal na start 150 běžců.

V nejmladší kategorii žákyň se na start postavila Adéla Fliedrová. Na trati 600m běžela velmi dobře a nakonec z toho bylo 4. místo.

Hlavní závod letos opět doprovázel silný vítr. Start byl na stadionu a po absolvování okruhu po in line dráze se běželo po cyklostezce směrem na Vendolí. Na trase jsou dvě stoupání a po otočce u Vendolí se běží zpět s větrem v zádech. Od úvodu se všem utrhl Michal Horáček z Iscarex týmu, po otočce se do čela dostala trojice Vítek, Dryml a Tomáš Fliedr. V posledním stoupání za to vzal Vítek z Vencl týmu Ústí nad Orlicí a své vedení uhájil až do cíle. Druhý doběhl Dryml z Hvězdy Pardubice a třetí Tomáš 36:12 (2. místo v kategorii). Na 13. místě doběhl Jirka Fliedr 39:39.