Pečecká desítka 2016

V sobotu 12. 3. 2016 se Tomáš Fliedr, Jiří Fliedr a Jiří Bureš postavili na start již 37. ročníku Pečecké desítky. Tento závod přilákal již tradičně českou běžeckou špičku, ale nechyběli zde ani zástupci běžců z Keni a dalších zemí. Celkem se hlavního závodu zúčastnilo 971 závodníků. Konkurence byla vskutku velká, ale i my jsme vstupovali do závodu s cílem zaběhnout své nejlepší časy.

Počasí bylo k běžcům přívětivé – oblačno, mírný vítr a teplota 5°C. Již od startu se běželo ve svižném tempu. Neběželi jsme pouze jako jednotlivci, ale zúčastnili jsme se i soutěže týmů. Ten náš pod jménem Fanklub Míli Červa ve složení:Tomáš a Jiří Fliedrovi, Josef a Kateřina Šuterovi (Atletika Polička). Součtem časů jsme obsadili jedenáctou příčku.

V jednotlivcích Tomáš Fliedr zaběhl svůj osobák a s časem 0:34:54 obsadil celkové 44. místo/9. v kategorii, Jiří Fliedr též ve svém osobáku 0:40:09 doběhl na celkovém 200. místě/119. v kategorii a Jirka Bureš s časem 0:42:39 proběhl cílem na 288. místě/21. v kategorii.

Celkově můžeme tento závod hodnotit jako úspěšný – dva osobáky mluví za vše. Vítězem se stal keňský závodník v parádním čase 0:29:12