VyKing - kros 15.11.2015

V sobotu 15.11. se ve Svratce u loveckého zámečku Karlštejn konaly terénní běžecké závody, kde bylo na výběr z tratí 5,10, 21 a 42km.

Naše trio Tomáš Fliedr, Jirka Fliedr a Jirka Bureš zvolilo 10km. Poprat se s náročným terénem, ale v nádherné přírodě se rozhodlo více než 250 závodníků. Na 10km trati (s převýšením 350m)  nás běželo 60. Nejprve jsme absolvovali krátké zaváděcí kolo a poté již následoval ostrý start. Trať byla nahoru dolu, lesní pěšinky, kluzké kořeny, kameny, sjezdovka, prostě správný lesní kros. Nejtěžší pasáže  určitě výběh na Zkamenělý zámek a zdolání jakýmkoliv způsobem Svratecké sjezdovky.

Z našeho týmu jsme očekávali útok na příčky nejvyšší od Tomáše, od úvodu se držel v popředí a zhruba v půlce trati zkusil nastoupit , povedlo se a po loňském druhém místě si doběhl pro vítězství. Ani Jirkové se na trati neflákali a doběhli v první třetině trati, navíc pro Jirku Bureše to bylo třetí místo v kategorii. Velice pěkný závod, parádně značené, skvělé občerstvení a při vyhlašování dokonce sníh. Za rok opět budeme na startu.