Jesenická 24hodinovka

Letošní špatná zima pořádně potrápila nejen všechny milovníky zimních sportů, ale také pořadatele tradičních sportovních akcí, které se bez sněhu neobejdou. Patří mezi ně také oblíbená „Jesenická 24 hodinovka“ na běžkách, což je extrémní vytrvalostní závod pořádaný od roku 2008 v jesenickém středisku Paprsek.

Tento závod je výzvu pro desítky amatérských běžkařů a vytrvalců. Zúčastnit se mohou sólo jezdci anebo týmy dvou až čtyř závodníků. Závod dlouhý dost na to, aby začalo bolet celé tělo.

9. ročník závodu se uskutečnil ve druhém víkendu ve dnech 12. a 13. března

Na závodní okruh o délce 4,2 kilometrů s převýšením 55 metrů vyrazili odvážlivci v sobotu 12. března přesně v 11 hodin dopoledne.  Po celé délce  tratě je připravena jedna stopa pro klasiku a souběžně s ní lze po celé délce okruhu také bruslit. Volba běžeckého stylu je tedy čistě na každém.  V  průběhu závodu se potom závodníci v týmech mohou libovolně střídat. Jak již bylo praxí mnohokrát dokázáno, daleko výhodnější je odpočívat až po závodě než se připravovat o kilometry v jeho průběhu.

Jirka Boštík a Bohouš Navrátil se tohoto závodu zúčastnili v týmech, každý však v jiném družstvu.

Jirka jel v čtyřčlenném týmu „mužů“, které zvítězilo – tým najel 394,8 km a vytvořil tak rekord všech dosavadních ročníků ( v týmech).  Jirka najel 100,8 kilometrů.

Bohouš ve čtyřčlenném týmu v „mixu“ který také zvítězil, když tým najel 348,8 km. Bohouš najel 96,6 km.

Díky patří samozřejmě také pořadatelům. Skvěle naladěni byli i během dlouhé a mrazivé noci.