Běh na Kozlov, Širokodolský kros

Běh na Kozlov 20.6.2021

V České Třebové startoval již 30. ročník závodu na Kozlov. Délka 5,5km převýšení 234m.

Letos se na start postavilo zhruba 70 běžců. A že to nebude snadné bylo každému jasné, počasí tropické, 30°C. Ihned po startu všem ukázal záda favorit závodu Jáchym Kovář (Mizuno team), který je specialista na běhy do vrchu. Jasní vítězství v čase 17:52. V ženách dominovala Adéla Stránská (AK Iscarex). V silné konkurenci jsme se snažili neztratit, ale horko a dusno nám dalo slušně zabrat. Na Kozlov jsme doběhli - Tomáš Fliedr v kategorii 5. místo a Jirka Fliedr 7. místo.

Širokodolský kros 21.6.2021

V Širokém dole se běželo podruhé. Před hlavním závodem se na start postavili děti, Adéla Fliedrová vyhrála svoji kategorii a Tomášek Fliedr získal 2. místo.

Hlavní závod je dlouhý něco přes 7km a běží se na dva okruhy. Ihned po startu musí závodníci zdolat "Smrčiny" jeden z nejprudších kopců v okolí. Horké a dusné počasí panovalo i na tomto závodě. Myslím, že nejhorší byl kopec po louce v závěru okruhu, kde se do závodníků pořádně opíralo slunce. Startovní pole se rychle roztrhalo, Tomáš se pohyboval v první skupině, ale postupně se to natáhlo. V cíli z toho bylo celkové 6. místo a vítězství v kategorii. Jirka si držel pozice hned po startu a bylo z toho 8. místo, druhé v kategorii. S výsledkem jsme samozřejmě byli spokojeni.

Děkujeme pořadatelům za výborně připravený závod.