BĚH 17. LISTOPADU

Po seriálu běžeckých závodů „Úterní běhání po vlečce“ jsme se rozhodli uspořádat podzimní běžecký krosový závod v Liboháji. Datum 17. 11. se přímo nabízelo. Místo cinkání klíčů zacinkaly medaile a v našich barvách to bylo vystoupení vcelku úspěšné.

Na startu se sešlo přes dvacet závodníků, čekali jsme větší účast, ale vzhledem k počasí a prvnímu ročníku je to dobrý začátek. Jak říká klasik: „Nemusí pršet, jen když kape.“
Kapek spadlo na hlavy závodníků i organizátorů dost, hold listopad je listopad.

Po startu se běželo dosti svižně. Přímo ďábelské tempo udával Josef Šutera, následován Janem Havranem. Z povzdálí tuto vedoucí dvojici sledoval Tomáš Fliedr. To platilo až do prvního stoupání asi na 3,5 km. Na kilometru šestém se Tomáš dotáhl na čelo závodu a první místo udržel až do cíle.

V kategorii nejmladších závodníků, kteří běželi 4 km zvítězila Patricie Srnská. Mezi muži zvítězil Tomáš Fliedr, veteránskou kategorii ovládl Jiří Bureš a mezi ženami doběhla do cíle na místě prvním Lenka Schauerová.

Na závěr patří poděkování všem organizátorům, ale také obci Sádek a městu Polička. Děkujeme a věříme, že se 17. 11. 2016 sejdeme opět na startu.