Saar challenge - trail ŽĎÁRSKÉ VRCHY

Saar Challenge -  je trailový závod v srdci Žďárských vrchů, start a cíl je v Hlinsku. Na výběr jsou tři trasy 64km, 39km a 21km. Trasa vede přes nejkrasnější místa Žďarských vrchů - Devět skal, Křižánky, Karlštejn...

Hlavní důvod proč jsem se rozhodl zkusit tento závod, byla právě lokalita, kterou mám moc rád. Nikdy jsem neběžel delší závod než 1/2maraton i tak jsem se přihlásil na trasu 39km. Netušil jsem zda to uběhnu nebo ujdu, bez většího tréninku (letos nejdelší běh 15km) jsem se postavil na start. Společně se mnou vyběhlo 40 závodníků. Po úvodním stoupání z Hlinska se startovní pole rozdělilo na několik skupinek, všem utekl od začátku, vítěz závodu, poté běžela asi sedmičlenná skupinka, ve které jsem byl i já. Běželo se mě opravdu dobře, prvních 18km jsem se střídali, potom přišlo náročné stoupání na devět skal a technická pasáž po kořenech a kamenech, kde se natáhla i naše skupina. Při seběhu na Křižánky už běžel téměř každý solo závod. Na Křižánkách mě přijel povzbudit Tomáš asi 12km mě dělal doprovod, díky moc - pomohlo to. Až do Svratky to byla super trať - lesní pěšinky, cesty, technické pasáže, od Svratky začlo přibývat asfaltu a to nebylo dobré. Začalo to trochu bolet, ale i tak jsem stále běžel, poslední kilometry před Hlinskem byli opět pěkně pasáže v terénu.

Průběh městem už byl na morál, v cíli se objevuji jako šestý, čtvrtý v kategorii, pro mě super výsledek, hlavně čas 3:42 mě mile překvapil. Cíl byl do čtyř hodin. Moc pěkný závod, dobrá organizace, příští rok opět na startu.