ŠIROKODOLSKÁ ČASOVKA


10.9. 2016 se konala v pořadí již druhá časovka do nejprudšího kopce v okolí (tzv. Smrčin ) a to v Širokém Dole, na necelém kilometru nastoupaných 100 metrů mluví za své. Že to není jenom o naježděných kilometrech, ale i o morálu, se jeli přesvědčit Jirka Boštík, Zbyněk Žižka, Jirka Bureš a Jirka Bartoň.

Na startu za slunečného počasí stanulo 116 borců všech kategorií i pohlaví. Bošťa potvrdil předpoklady a v kategorii suveréně vyhrál, celkově dojel na šestém místě v čase 2 min 49 vteřin. Nutno také tiše podotknout, že byl nejstarším účastníkem závodu....
Mezi žiletkami (silničními speciály) se neztratil ani Zbyněk na MTB 29“, čas 3 min 06 vteřin mu stačil na krásné 11. místo celkově. Jirka Bureš se s kopcem pral taky statečně: čas 3'24“ a 21.místo celkově. Za rok ve starší kategoriii z toho bude bedna. No a já jsem časem 3'09“ skončil 13. Na závěr byla organizátory připravena lahůdka v podobě štafety. Kopec rozdělili na tři části a ta poslední byla s vypitím lahvového piva. V té jsme se neztratili a získali bronzové medaile.
I když po této zkušenosti víme, že je kde se zlepšovat :-))

Jirka Bartoň

sirocko1

sirocko2

sirocko3

sirocko4

sirocko5