KRKONOŠMAN FULL HD


4.7.2015 5 hodin ráno - Den D, hodina H. Za zvuku Krkonošských pohádek jsem skočil z mola a začal mi závod, na který jsem se připravoval  dva roky - Krkonošman FULL HD. Triatlon na ironmanských tratích+ještě něco málo navíc jako dárek od hlavního pořadatele Honzy Pešana. 3,9km plavání, 189km na kole a 44km běhu s celkovým převýšením kolem 5000m.

Jeden z nejtěžších ironmanů v Evropě. A troufám si tvrdit, že jeden z nejhezčích, nejlépe zajištěných a stoprocentně ten, který má nejlepší atmosféru! Před pořadateli je třeba smeknout, protože to, co je schopný udělat pro závodníky Honza a jeho partička se jen tak nevidí....prostě pecka se vším všudy.

Plavání proběhlo na výbornou, vyzbrojen novým neoprenem jsem z vody vylézal jako čtvrtý v čase 1:01...super....depo horší, tam mi to nejde:-) Pohodička, pokec, převlečení a najednou jsem vyjížděl na osmém fleku...aspoň vím na čem zapracovat! Naštěstí mi nešlo o umístění, ale tenhle závod dokončit....
Trasa kola byla celkem kopcovitá, ale jak říkal Honza Pešan - " Ty panoramata" :-) Pár kopečků - Hrádeček, Hoffmanky, Pomezní boudy, Strážné a jako třešnička vájezd na Špindlerovku....Pátý nejrychlejší čas a hurá na maraton. Toho jsem se bál nejvíc a asi jsem věděl proč. Prvních 15 km to šlo, nahoru-dolu, lesem, byla to zábava. A pak to začlo... Jelikož se musela upravit na poslední chvilku trasa a změnit cíl, běželo se 20km po asfaltu směr Pec po Sněžkou. Asfalt + neustálý běh proti kopci + teplota vysoko přes 30 udělaly z mého běhu spíš chůzi:-) na 30.km jsem měl krizi, naštěstí každý závodník musel mít Caddyho, který na něj dohlížel, občerstvoval a rozveseloval ( díky Miško a Honzo, s Váma to bylo snesitelnější). Nanuk a 5ti minutovka mi z krize pomohla. Z pece už jen 30ti procentní stoupání a po 4 hodinách a 41 minutách (šestý čas) maratonu jsem byl v cíli na Lesní boudě.
Výsledných 12:01 a 6. místo. Super zážitek. Super závod. Říká se, že týden po Ironmanu už to člověk nechce nikdy zažít. Díky atmosféře, která mě naprosto nadchla, vím, že Krkonošman FULL HD 2016 je jasná volba. :-)

 

Kvoda

Kkolo

Kbeh