Pivní triatlony 2015


Tak nám taky začala sezona pivní triatlonů. První triatlon si zkusil 30. května v Sopotnici u Ústí nad Orlicí Jirka Bureš. Musím říct , že tyto triatlony jsou o dost těžší než v našem okolí. Kolo se jelo na 40 Km . Běh 5 Km a 4 piva (pita) . Při účasti kolem 30 závodníků vybojoval Jirka 3 místo.

 

O týden později se jel pivní triatlon ve Skutči. Na startu se sešlo kolem patnácti cyklistů. Jediný zástupce našeho klubu Jirka Bureš se po startu dostal do vedení. Vytvořil si asi 3 minutový náskok. Když už vypadalo , že ho nemůže nic ohrozit, tak ho zaskočil 4 km před cílem těžko opravitelný defekt. V první vesnici mu pomohli  dát všechno do pořádku. Ztráta byla tak veliká, že nemělo vůbec cenu dál pokračovat a tak závod bohužel vzdal.

 

13.června se vydal Bohouš a Jirka Bureš  do Jehnědí. Tam se jel další pivní triatlon, který je mezi závodníky velice populární. Na 37km traťi spadl Jirkovi 3x řetěz a tak ztrátu musel stále dohánět. Nakonec se prokousal na třetí místo, Bohouš po statečném boji obsadil pěkné  deváté místo.

 

jehnedi