Author šela marathon


7. května se Jirka Dittrich zúčastnil kultovní ŠELY, letos pořádané jako Mistroství České republiky v MTB marathonu. Trať s parametry 97km a cca 2300 nastoupaných metrů + celkem pěkná konkurence byl příslib výživného sobotního dopoledne.

Na startu se sešla kompletní maratonská špička v čele s Kulhecem, Boudou, Kristusem, Matouchem atd., aby si to rozdali o mistrovské dresy. Jelikož jsem tušil, že tenhle souboj se mě týkat asi nebude :), chtěl jsem si závod co nejvíc užít, slyšel jsem na zdejší trasu samou chválu. Start na náměstí v Lipníku nad Bečvou z poslední vlny, takže 4km po asfaltu jsem jel furtšrot, abych se před nájezdem do terénu dostal do nějaký slušný skupinky, což se povedlo. Dlouhou jelo cca 700 lidí a špunt před technikou jsem zažít nechtěl.
Prvních 45km byla pecka - singlíky, technika, kořeny, nahoru-dolu, první výšlap na Helfštýn...paráda, nohy super, s borcema jsme se střídali na špici, krásně to utíkalo a bavilo. Druhá půlka je trochu nudnější na techniku, ale náročnější profilem. Nahoru - dolu pořád, ale kopce delší a trošku se to zajídalo, střídat už nechtěl i díky větru nikdo :). Vrchol byl výšlap z Pekla, tam trpí asi všichni, ale přežil jsem a závěrečný výšlap na Helfštýn byl díky super atmosféře už celkem za odměnu.

Sakum prdum mi to dalo 4hod a 26min radosti/ bolesti a za to jsem si odvezl 70té místo celkově a 25té v kategorii.  

J.D.

B DSC 6778

B DSC 7103

2016 9718 494