Salzkammergut Trophy


11. července 2015 pozval náš skoročlen klubu Karel Srnský Vaška, Vojtu, Jirku, Miloše Doubka a Jardu Holce na oslavu svých významných? narozenin do Bad Goisernu v Alpách. Oslava to byla originální a netradiční, jednalo se o účast na slavném závodě Salzkammergut Trophy.

Tam jsme se ubytovali v luxusním apartmá na fotbalovém stadioně na tribuně mezi řady sedaček. Že je to řešení praktické, nám záviděli kempíci ve stanech při pravé horské bouřce, která přišla opravdu zčista a jasna...

Závod jako takový je v Evropě jeden z nejpopulárnějších, nejtěžších a velice dobře organizačně zvládnutých. Diváci a fanoušci jsou neskuteční, fandí prvnímu, poslednímu a dokonce si platí helikoptéry na nejatraktivnější místa závodu.

Trasy začínají na 22km, přes 38, 53, 60, 76, končí 119,5km (převýšení 3848m) a královskou 211,3km (převýšení 7119m). Na královskou si z nás troufnul pouze oslavenec Karel. Budíček měl ve 3,30h! a hurá na start na pátou. Ovšem start měl díky vychazejícímu slunci nejhezčí z nás. 211,3 km dlouhou trasu zvládl na výbornou a kolem půl sedmé večer jsme ho vítali na tribuně. Ostatní jsme zvolili trasu poloviční. ''Krátkou, neboli dětskou'' - 119,5km. Jelo se za slunečného počasí, na jednom z vrcholů tratě jsme naměřili 33°C. Nejlépe si vedl Miloš - v elitní padesátce. Vojta dojel do cíle společně s Jardou a několik minut za nimi Vašek a Jirka. Všichni jsme se vešli do lepší třetiny startovního pole (i když včasné řazení na start jsme tradičně prošvihli a stratovali zezadu), ale spíš než o umístění nám šlo o účast v závodě v překrásné přírodě.... Tu jsme si užili ještě druhý den při výšlapu od jezera Grundlsee u Bad Aussee horama lesama kolem alpských pastvin, opuštěných pasteveckých domků, chladivých potůčků a vodopádů.

Karle a kluci, dík.

Salzka1

Salzka2

Salzka3

 

Salzka4