Moravskotřebovský cyklomaraton


Asi po třech letech jsme se opět vydali na závod do Moravské Třebové. Tratě jsou téměř stejné, výběr je z 80 a 50km, naše trio (Vašek Srnský, Jirka Bureš, Jirka Fliedr) tentokrát zvolilo tu kratší. 

Na start 80km se odvážilo 45 borců, tu kratší s námi jelo 112 závodníků. Zajímavá trať, hlavně první polovina, kde se střídají prudká stoupání s rychlými sjezdy, nechybělo i několik kratších technických úseků. Posledních zhruba 15km se už jelo po "Hřebečském masívu" , kde jsou rovinaté lesní cesty. Zde by závodu slušelo nějaké zpestření, poslední kilometry po rovných cestách už tolik nebaví. 

Z našeho týmu potvrdil slušnou formu Vašek, který spolu s bráchou Karlem vyhráli svoji kategorii. Jirka Fliedr si jel vyzkoušet závod po delší zdravotní pauze, spolu s Jirkou Burešem se sjeli asi na 36km a v pohodovém tempu dorazili do cíle. Závod měl velice příjemnou atmosféru s dobrou organizací, za rok určitě znovu přijedeme.

Výsledky 52km, 1240m.

18. Vašek Srnský 2:07:00, kat. 1. místo
33. Jirka Bureš  2:16:14, kat. 10. místo
33. Jirka Fliedr  2:16:14, kat. 16. místo

 

moravska2

moravska3