Mikuláš MTB cup Vraclav


V sobotu 3. 8. 2019 se konal čtvrtý závod PČMV. Organizátoři z Vraclavi u Vysokého Mýta nabídli závodníkům tratě o délce 24km (3 okruhy) a 40km (5 okruhů)

Osmikilometrový okruh vedl obcí Vraclav a v bezprostředním okolí obce. Na startu jsme měli čtyřnásobné zastoupení. Dlouhou trať zvolil Jirka Dittrich a Tomáš Fliedr, krátkou Petr Trávníček a Jiří Fliedr. Jirka Dittrich se podle předpokladů od začátku pohyboval na předních místech, nakonec skončil na 4. místě v absolutním pořadí a 3. místě v kategorii. Tomáš s Petrem po týdenní turistice ve Vysokých Tatrách nedali svým nohám odpočinout ani den. Jeli s spolu 2,5 kola. Dobrá spolupráce skončila po problémech s přesmykačem, které Tomášovi znepříjemňovaly život do konce závodu. Petr na krátké trati dojel celkově na 4. místě, na 1. místě v kategorii, Tomáš na 18. místě, 3. v kategorii. Jirka Fliedr měl smůlu. Půl kola před cílem měl defekt a závod nedokončil, kdyby se pokusil opravit kolo, zřejmě by bojoval o stupně vítězů na krátké trati.

Celkové hodnocení závodu: pro naše barvy 3 stupně vítězů super, pořadatelé by měli zlepšit značení a zabezpečení tratě, zvláště v obci došlo málem k několika střetům s automobilem a chodci, doladit postup při vyhlašování výsledků.

mikulas1mikulas2
mikulas3
mikulas4
mikulas5