obr drásal


 Budík zvoní o půl čtvrté ráno, je 1. července a to značí jediný - čeká mě pekelně dlouhej den v Hostýnkách. Obr Drásal s parametry 177km a 5432 nastoupaných metrů je závod který nenávidíš a přitom miluješ od začátku do konce (letos vypsaný jako první mistrák republiky v ultramaratonu).

 Prudký dlouhý výjezdy, prudký technický sjezdy, tady není moc času odpočívat a kochat se nádhernou krajinou Hostýnek...

     Start, první kopec v první grupě, ale docela se jede a den je dlouhý, není potřeba se zmrtvit hned na začátku, takže se rozdělujeme a já zůstávám v druhé skupině. I tak vím, že tenhle závod mě semele dostatečně (zkušenost z minulého roku). Naštěstí není takový teplo a dusno jako minulý ročník. Jedem celkem svižně ve třech, pravidelně se točíme, krásně spolupracujem, prostě paráda. Na 6 hodině krize, ale s tím jsem tak trochu počítal, naštěstí občerstvovačky jsou zde snad na každym rohu, takže se pořádně nacpat a doufat, že se to zase chytne...Chytlo(v rámci možností a úměrně tomu co mám za sebou) už to není taková krokáda a zase to trošku jede. Bohužel na 140km jsem chytl pomalý defekt a musel řešit opravu. Skupinka mi ujela, takže posledních 40km jsem na samotce...

     Tajný cíl byl pod 9hod a do desítky...Ve finále to bylo za 8:58hod a 11. celkově/ 3. kategorie...Plán splněn na 50 procent, takže se nedá nic dělat...příští rok znovu a lépe:-) 

Jirka Dittrich

obr1obr2
obr3
obr4