Horská výzva - Jeseníky


Po loňské premiéře jsme ve stejném složení, Tomáš a Petr, absolvovali Horskou výzvu v Jeseníkách, trasu Long 65km, převýšení 2950m. Podmínky byly letos vyloženě sněhové, počasí naštěstí příjemné, lehce pod nulou přes noc a bezvětří.
Po startu jsem při výstupu na hřeben (který byl o dost delší než vloni, i když stejnou cestou) dorazili do vedoucí skupiny. První občerstvovačku jsme skoro vynechali a po opětovném výstupu na Šerák mazali jesenickou magistrálou. Na občerstvovačce v Červenohorském sedle jsme pořadatele podezírali, že neumí počítat, protože nám hlásil překvapivě dobré umístění.
Traverzy Červenohorských sjezdovek se ukázalo jako nejzrádnější místo závodu. Zcela zmrzlý manšestr způsobil nekontrolovaný sjezd závodníků do tmy, Tomáš byl mezi nimi. Škody pouze ztracená hůlka a něco odřenin, ale chvilky nepříjemné. Příznivci GPS trackingu uvádí rychlost sjezdu 40km/h.
 
Na Pradědu jsme za svítání opět začali pomýšlet na dokončení do 10ti hodin. Poslední třetina závodu o které jsme věděli, že je mnohem delší než předchozí byla ještě delší než minule (opět stejná trasa), Zde jsme bohužel ztratili několik míst, obdiv patří prvním dvojicím žen, které nás předbíhaly, ale i to nás motivovalo dostat se do cíle co nejrychleji.
Klesání do Koutů kolem Dlouhých strání a po sjezdovce bylo výrazně změkčeno sněhovou pokrývkou.
V cíli jsme tedy v čase 9:57:08 na 23. místě celkově a 15. v kategorii.
Limit 10h pokořen a umístění z loňska vylepšeno, celkově lepší výsledek než jsme čekali.
vyzva15