VyKing kros 1/2 maraton


26. 11. 2016 se konal další závod ze série Vyking – král Vysočiny. Již tradičně jsme se postavili na trať podzimní běžecké části. Naše barvy hájili Tomáš Fliedr a Bohouš Navrátil. Po loňském vítězství Tomáše na 10 km dlouhé trati letos zvolil ½ maraton, stejně tak Bohouš. Oba měli na startu 73 soupeřů. Počasí bylo vskutku podzimní. Mlha, která by se místy dala krájet, mrholení, zkrátka jako u Rákosníčka.  To vše jen umocnilo překrásnou podzimní atmosféru již ztichlých, na zimu čekajících lesů Žďárských vrchů. Trať byla kluzká, ale krásná.

 Startovalo se ve Svratce, takže hned od počátku na závodníky čekalo výživné stoupání na Karlštejn. Již na prvním kopci se oddělila od zbytku startovního pole čtyřčlenná skupina, ve které nechyběl ani Tomáš. Skupina skvěle spolupracovala, tak se dařilo společně držet solidní tempo až na Čtyři palice. Trať dále vedla na Křižánky a na Devět skal. 

 Kousek za občerstvovačkou na 11km Tomáš přehlédl značení a odklonil se od trasy. Bloudění dlouhé asi 4km ho dovedlo zpět na původní místo tratě, kde již běžely zástupy. U Herálce už běžel Tomáš opět osamoceně, povedlo se trošku ostatním cuknout.
“ I když bylo jasné, že boj o zlato je díky bloudění ztracen, snažil jsem se držet tempo a závod si užívat.“

Nakonec nebyl boj zcela marný, čas 1:46:14 znamenal celkově třetí místo, druhé v kategorii. 

Bohouš, bez většího tréninku také trať zvládl. V čase 2:25:10 si doběhl pro celkové 53. místo, 13. v kategorii.

Dík patří pořadatelům. Příští rok budeme rádi opět na startu.

vyking2016

vyking2016 2

vyking2016 1