LESNÍ BĚH - HERÁLEC POD ŽÁKOVOU HOROU


 Říjen je ve znamení přespolních běhů, na ten druhý v pořadí – tentokrát do Herálce, se vydala v neděli 9. 10. 2016 početná skupina závodníků našeho klubu.

  Na startu mezi dospělými tradičně nechyběli naši nejpilnější běžci Tomáš a Jiří Fliedrovi, velice úspěšné vystoupení zaznamenala i Adélka Fliedrová a další zkušenosti  nasbírali coby nejmladší chlapec Tomášek Fliedr a nejmladší dívka závodu Karolínka Fliedrová.

 Tento závod pořádala Tělovýchovná jednota Sokol Herálec a Ski team Herálec. Nutno podotknout, že celá akce byla pořadatelsky zvládnutá na jedničku. Krásná trať, výborné značení, rychlé a bezchybné vyhlašování výsledků. Počasí tradičně podzimní a vzhledem k lokalitě a nadmořské výšce i vcelku vlídné.

 Tomášek s Karolínkou bojovali na trati 100m. Adélka Fliedrová startovala v rozběhu chlapců a dívek prvních tříd. Na trati dlouhé 300m nezaváhala a doběhla si pro 1. místo.

 Na muže čekala trať dlouhá 8km, trochu kluzká, plná kořenů, kamenů,  seběhů i výběhů – prostě taková jak má být.  Mezi přespolními běhy ji rozhodně můžeme zařadit mezi ty nejkrásnější. 

 Tomáš celkově doběhl na 2. místě, 1. v kategorii muži B (ročníky 1977 a starší), Jiří obsadil celkově 4. místo, které stačilo na 2. místo v kategorii muži A.

heralec3

heralec1

heralec4

heralec2