Lampionový průvod, ukliďme si obec


Lampiónový průvod

V pátek 26. 4. 2019 zorganizoval F- BIKE KLUB SÁDEK akci určenou pro naše nejmenší.

Lampiónový průvod bezprostředně navazoval na akci „Ukliďme si obec“. Sešlo se více než 40 dětí se svými rodiči. Bylo pěkné sledovat průvod svítících lampiónů a rozzářené tváře dětí. Průvod končil na hřišti. Celá akce byla zakončena opékáním buřtů.

lampionlampion1

 

Ukliďme si obec

V pátek 26. 4. 2019 členové F-BIKE KLUBU SÁDEK zorganizovali a uskutečnili ekologickou akci, která byla spojena se Dnem Země. Tato akce byla zaměřena na úklid veřejných prostranství a úklid v okolí silnice a cest. Za odpoledne posbírali odpadky kolem celé komunikace vedoucí naší obcí – „od cedule k ceduli“, v okolí cesty na vlakovou zastávku, k Pavlišáku, polní a lesní cesty vedoucí do „Hájů“ a v okolí obecního úřadu. Ze sádeckých občanů se k cyklistům FBKS a jejich rodinám připojili pouze Lenka, Martin a Martínek Vraspírovi a Filip Boštík. To bylo pro pořadatele velkým zklamáním. I tak se podařilo nasbírat slušné množství odpadků a snad trošku pomoci životnímu prostředí v naší obci.

ukliduklid1