MTB a RUN Sádecká pila

Již 8. ročník MTB Sádecké pily a 1. ročník RUN Sádecké pily jsme pořádali ve dnech 1. a 2. srpna. Dlouho jsme čekali jaká bude situace a zda se závody uskuteční, nakonec vše proběhlo v plném rozsahu a na start se postavilo asi 340 závodníků všech věkových kategorií.

MTB Sádecká pila

Na start se postavilo 210 závodníků na trati 41km a 22km, novinkou byla kategorie rodinných týmů na 8km. Opět se sešla velice silná konkurence a o vítězství se bojovalo do posledních metrů. První v cíli byl Štěpán Stloukal (ATC leraK Blansko 1:53:20), druhé místo vybojoval Lukáš Elčkner (Cyklo Star Trek Mercedes Benz 1:53:22), třetí místo získal Miloš Doubek (Čistý sport 1:53:24).

Také naše barvy bylo vidět, na předních pozicích se pohyboval Jirka Dittrich, který si vybojoval 3. místo v kategorii. Výborně zajel také Vojta Hanyk, který byl na 10.místě v kategorii, Jirka Bartoň 13. místo a Vašek Srnský 22. místo.

Na krátké trati až na cílovou pásku bojovala Zdenka Fliedrová o umístění na bedně, nakonec svou soupeřku o pár metrů porazila a získala 3. místo. Na 12. místě v kategorii se umístil Tomáš Garabík, na 14. místě Petr Trávníček.

Také dětské závody byly slušně obsazeny, na start se postavilo 70 dětí. Naše mladé naděje vybojovali čtyři bedny. Adéla Jílková 1. místo (5-6let), Štěpán Dittrich 2. místo (7-8let), Adéla Fliedrová 3. místo (9-10let) a Adam Pražan suveréně zvítězil v kategorii kluků 9-10let. I ostatní na trati nechali vše. Lukáš Fliedr 9.místo (5-6let), Tomáš Fliedr 5. místo (7-8let), Petr Jílek 5. místo (9-10let).

RUN Sádecká pila

1. ročník běžeckého závodu z velké části kopíroval trať závodu horských kol. Na běžce čekal náročný 12km okruh. Na start se postavilo 35 borců (3 z nich absolvovali i MTB). Ihned po startu je náročné stoupání, které startovní pole roztáhne jak při běhu tak na kole. Následně trať vede po polních a lesních cestách nahoru a dolu. Vítězství v prvním ročníku získal Jiří Petr z Lezníka v čase 51:37. Druhé místo patřilo domácímu Tomáši Fliedrovi 51:56 a třetí místo Josef Šutera z Atletiky Polička 52:47. V ženách zvítězila Helena Pechová ze Svratky 58:07.