Merida cyklo maštale 2017

V Proseči se konal již 17. ročník oblíbeného závodu Cyklomaštale. Opět jsme byli u toho, někteří již po desáté.

V minulém ročníku doznala trať změn, je více v terénu, hlavně druhá půlka. Pokud se pořadatelům ještě podaří odstranit několik nepříjemných úseků po hrubém makadamu bude to super trať. Jako první se na start postavili borci na 100km (asi 50 odvážných), zde opět startoval Jirka Dittricha a bojoval o mety nejvyšší. Rekordní účast hlásil komentátor na 50km, kde se sešlo kolem 400 závodníků. Zde startoval Jirka Bartoň, Jirka Fliedr a Vašek Srnský. A na trati 25km, jsme měli Tomáše Fliedra a Jirku Bureše.

Počasí opět vyšlo, slunečno, teplo. Trať suchá a velmi rychlá. Letos jsme jeli bez defektu a tak každý podal výkon na který má aktuálně natrénováno, na trati 25km to dokonce dvakrát cinklo. Jirka Bureš vyhrál svou kategorii a Tomáš byl v té své na druhém místě. Na padesátce nejlépe zajel Jirka Bartoň na 40. místě. Jirka Dittrich zvládl 100km zajet pod čtyři hodiny na pátém místě, super výkon.

A protože Jirka Bureš toho měl na trati 25km málo, postavil se ještě na start pivního triatlonu, kde si dojel, doběhl a propil k třetímu místu.